Gimnazjum nr 7

im. Tradycji Herbu Wrocławia

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu im. Tradycji Herbu Wrocławia

Koncert charytatywny „Gest Życzliwości”

Email Drukuj PDF

Gimnazjum nr 7 im. Tradycji Herbu Wrocławia 

zaprasza

wszystkich ludzi dobrej woli

na

Koncert charytatywny

„Gest Życzliwości”

przygotowany przez 

uczniów i absolwentów Gimnazjum nr 7

MIEJSCE: Klub ANIMA, ul. Pilczycka 47

TERMIN: godz. 18.00, 21 listopada 2014 r.

Wejście bezpłatne.

W programie:

 1. „Tryptyk Rzymski” – montaż poetycko-muzyczny przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 7,

 2. „Wyśpiewać życzliwość” – koncert absolwentki G7, Julii Szewczyk, studentki Studium Musicalowego Capitol.

 

Podczas koncertu będziemy sprzedawać wyprodukowane przez uczniów Aniołki, będzie też można nabyć symboliczne Cegiełki. Zebrane fundusze pomogą spełnić marzenia dzieci cierpiących na choroby nowotworowe, czyli podopiecznych Fundacji MAM MARZENIE.

 

Radosny Tydzień Niepodległości w G7

Email Drukuj PDF

 Od 5 do 11 listopada społeczność naszej szkoły obchodziła Radosne Święto Niepodległości.

W pierwszych trzech dniach towarzyszyły nam symboliczne kolory, czyli: zieleń - nadzieja (5 XI), czerń - walka (6 XI) oraz biel i czerwień, czyli zwycięstwo (7XI). Piątek (8 XI) był natomiast dniem wąsów Marszałka Piłsudskiego. Tego dnia samorządowa komisja konkursowa pod opieką pani Moniki Jaworskiej oceniała również pomysły klas na wystrój biało-czerwony oraz jego wykonanie.

W czasie długich przerw towarzyszyły nam również pieśni legionowe wykonywane przez uczniów. Nad ich koncertowym wykonaniem czuwała Pani Iwona Kuriata-Leśniak.

Uroczyste obchody zakończyliśmy 11 listopada udziałem w Radosnej Paradzie Niepodległości. 

V Dolnośląski Konkurs Dziennikarski „WSPÓŁCZESNY DOLNY ŚLĄSK"

Email Drukuj PDF

konkurs

V Dolnośląski Konkurs Dziennikarski
"WSPÓŁCZESNY DOLNY ŚLĄSK"
rok szkolny 2014/2015

 

Więcej…

SZKOŁA w MIEŚCIE

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym nasze gimnazjum przystąpiło do wrocławskiego projektu "Szkoła w mieście". Wielu uczniów, głównie z klas pierwszych i drugich, weźmie udział w nietypowych lekcjach w różnych wrocławskich instytucjach naukowych i kulturalnych oraz siedzibach organizacji społecznych.

Odwiedzimy między innymi Muzeum Narodowe, by na przykład poznać dzieje Polski utrwalone przez autorów Panoramy Racławickiej, Klub ANIMA i Teatr Polski, by odkryć tajniki sceny, związki literatury z teatrem i sposoby jej adaptacji. Przygotujemy też spekatkle na podstawie, np.: "Antygony" Sofoklesa. Poznamy również techniki wykonania scenografii, rzeźby..., a w Radiu Wrocław etapy powstawania audycji radiowych.

Wszystkie zaproponowane zajęcia uwzględniają podstawę programową, którą z pewnością zrealizujemy w sposób atrakcyjny i twórczy.

Wielka Nagroda Wrocławia 2014/2015

Email Drukuj PDF

Uczniów uzdolnionych literacko, plastycznie, muzycznie, recytatorsko…, zainteresowanych historią, sportem…, fascynujących się fotografią, turystyką… zachęcamy do udziału w konkursach organizowanych w ramach XX edycji Wielkiej Nagrody Wrocławia.

KONKURSY i ZASADY PUNKTACJI

Więcej…

Warsztaty pantomimy dla grup kreatywnych

Email Drukuj PDF

Czy bandanka jest tylko chusteczką?   

31 października uczestnicy Programu Destination Imagination przekroczyli kolejny próg wtajemniczenia do twórczego i kreatywnego rozwiązywania problemów i zaproponowali swoje pomysły na postawione zadanie. Pomógł im student Wydziału Lalkarskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu (absolwent Gimnazjum nr 7), Piotr Bublewicz, który tym spotkaniem rozpoczął cykl warsztatów z pantomimy i kreatywnego myślenia.

Z pewnością zajęcia nie tylko pomogą zrozumieć zadania, ale rozbudzoną wyobraźnię, która podpowie nietypowe rozwiązania wybranych przez grupy problemów.

 

 

Trzymamy kciuki za KREATYWNYCH! 

 

 

kreatywni.pl w Gimnazjum nr 7

Email Drukuj PDF

Od początku października w naszej szkole działają grupy kreatywne w ramach międzynarodowego projektu Destination Imagination, który jest "największym na świecie programem dla dzieci i młodzieży zorientowanym na kreatywne rozwiązywanie problemów. Działa on w 42 krajach, na sześciu kontynentach, 48 stanach Ameryki Północnej oraz w Kanadyjskich prowincjach. Daje możliwość odkrywania i wydobywania niezmierzonych potencjałów wyobraźni."

31 października uczestnicy spotkali się z Panią Małgorzatą Jastrzębską, dyrektorem Programu Destination Imagination Polska. Nasz gość przybliżył zasady, sposób przygotowania do Olimpiady Kreatywności oraz zaproponował zadanie specjalne „Na już” sprawdzające umiejętności komunikacji w grupie.

 

W projekcie biorą udział uczniowie z klas: 1b, 1d, 2c i 3c. Powstały trzy grupy. Nad ich pracą czuwają trenerki: pani Izabela Grygorowicz, pani Iwona Kuriata - Leśniak i pani Jarosława Makus.

Przygotowanie wybranego zadania to niemałe wyzwanie.

Trzymamy kciuki i życzymy kreatywnych rozwiązań, wytrwałości i świetnej zabawy!!

 

POLE NADZIEI już obsadzone

Email Drukuj PDF

Zbiór cebulek żonkili już za nami! 30 października przedstawiciele wszystkich klas, pod czujnym okiem pani Moniki Jaworskiej, zasadzili około 400 cebulek.

Do akcji włączyło się 10 klas: 1a, 1d, 2b, 2c, 2d, 2e, 3a, 3b, 3c i 3d. Szczególnie dziękujemy 3a, która przyniosła nawięcej  cebulek oraz 1a, 2d, 2e i 2c. 

Teraz czekamy na wiosnny rozkwit Pola Nadziei!

Dziękujemy wszytkim LUDZIOM DOBREJ WOLI!

5 MIEJSCE w WIELKEJ NAGRODZIE WROCŁAWIA 2013/14

Email Drukuj PDF

W ubiegłym roku szkolnym odbyła się XIX edycja Wielkiej Nagrody Wrocławia organizowanej przez Towarzystwo Miłośników Wrocławia i Urząd Miejski we Wrocławiu. Uczniowie wrocławskich i dolnośląskich szkół wzięli między innymi udział w konkursach artystycznych oraz wiedzowych, dotyczących na przykład historii stolicy Dolnego Śląska i Lwowa. Wiodącym tematem były Wrocławskie pomniki.

W projekcie uczestniczyło ponad 30 gimnazjów. Nasza szkoła zajęła 5 miejsce głównie dzięki sukcesom w następujących konkursach:

1. IX Powiatowym Konkursie na Multimedialną Prezentację o Wrocławiu – I i III miejsce;

2. XXIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Wrocław, moje miasto” - I miejsce i dwa wyróżnienia;

3. XIX Powiatowym Konkursie Poetyckim „Wrocław w twórczości poetyckiej młodzieży” –   I miejsce i wyróżnienie.

 Ponadto wzięliśmy udział w konkursach: recytatorskim, wiedzy o Wrocławiu oraz krajoznawczym rajdzie.

 Gratulujemy ubiegłorocznym laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom!

 

Strona 1 z 31

Jesteś tu: Start