im. Tradycji Herbu Wrocławia

Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu im. Tradycji Herbu Wrocławia

Stypendyści UPS 2016

Ubiegłoroczni absolwenci z 3c Janek Krowicki i Dominik Ortyl otrzymali stypendium Prezydenta Wrocławia w ramach Uczniowskiego Programu Stypendialnego! Wyróżnienie przyznawane jest za wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia.

Gratulujemy stypendystom i życzymy kolejnych sukcesów!

Angielski w mieście - inauguracja

W sobotę 17.09.2016 r. rozpoczęliśmy nowy sezon naszej akcji "Angielski w mieście".  Spod szkoły wyruszyliśmy w okolice Narodowego Forum Muzyki, skąd udaliśmy się w kierunku Rynku, mijając Operę i podążając ulicą Świdnicką.

W trakcie spaceru uczniowie mieli możliwość wykorzystania swoich umiejętności komunikacyjnych w języku angielskim. Odwiedzili kawiarnię, kilka sklepów i podjęli się przeprowadzenia ankiety z przypadkowo spotkanymi w mieście przechodniami, również obcokrajowcami. Pod koniec uczestnicy kikugodzinnej wyprawy otrzymali wskazówki egzaminacyjne - takie konsultacje językowe w strugach deszczu.

Dziękujemy uczniom z klasy 3a, 3c i 3d za zaangażowanie i podjęcie wysiłku używania wyłącznie języka angielskiego. Zapraszamy wszystkich na kolejną edycję w październiku.

M. Bielawna i M.Wartecka.

34. PKO Wrocław Maraton 2016

11 września odbył się 34. PKO Wrocław Maraton, podczas którego po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przygotowali punkt odświeżania. W biegu wzięło udział około 6000 zawodników.

Dziękujemy wszytkim osobom zaangażowanym w pomoc, którą organizatorzy Maratonu ocenili jako profesjonalną!

Wymiana szkolna z Gymnasium am Hoptbühl w Villingen- Schwenningen w Niemczech

GaleriaPrzed nami kolejna wizyta uczniów z Gymnasium am Hoptbühl w Villingen- Schwenningen w Niemczech. Uczniowie niemieccy odwiedzili nas w czerwcu w czasie zlotu szkół partnerskich z całej Europy o nazwie CampTogether 2016, odbywającego się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Oprócz udziału uczniów polskich i niemieckich we wspomnianej imprezie, uczestnicy mieli przygotowany specjalny program, którego celem było zapoznanie naszych gości z  kulturą oraz historią Wrocławia i regionu.

Wydarzeniu patronowała i wsparła je finansowo Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży z siedzibą w Warszawie. Rewizyta planowana jest na koniec września. Wszyscy jesteśmy ciekawi, jakie atrakcje przygotują nam nasi byli goście....

Sukces Rzeczpospolitej Szkolnej, czyli szkolnego samorządu!

Po raz kolejny na podium samorządowym Rzeczpsoplita Szkolna! Brawo!

Jury konkursu na najlepszy samorząd uczniowski w roku szkolnym 2015/2016 dokonało przeglądu 39 sprawozdań opisu działań samorządów uczniowskich.  Nasze Gimnazjum zajęło II miejsce!

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy swoim zaangażowaniem przyczynili się do wspaniałego sukcesu!

Listy klas I

Informuję, że listy klas I Gimnazjum nr 7 zostaną wywieszone 22.08.2016 o godz. 9.00.

Podręczniki w roku szkolnym 2016/2017

Uczniowie klas I i II w roku szkolnym 2016/2017 będą korzystać z podręczników i ćwiczeń udostępnionych przez szkołę.

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO

INAUGURACJA ROKU 2016/2017 ODBĘDZIE SIĘ 1 WRZEŚNIA 2016:

1. Dla uczniów klas I o godz. 8.30 w auli.

2. Dla uczniów klas II i III o godz. 9.30 w salach lekcyjnych.

Zapraszamy do pobrania lista podręczników na rok szkolny 2016/2017

* W celu obejrzenia plików PDF pobierz i zainstaluj program Adobe Reader.

Jesteś tu: Start