im. Tradycji Herbu Wrocławia

Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu im. Tradycji Herbu Wrocławia

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017 ODBĘDZIE SIĘ 23 CZERWCA 2017

1. Dla uczniów klas III o godz. 8:00 w auli.

2. Dla uczniów klas I i II o godz. 9:30 w salach lekcyjnych.

Wycieczka do Hiszpanii

Adres hotelu:

HOTEL HAWAI-MONTEVISTA

Avinguda de la Roca Grossa 15

17310 Loret de Mar

Do zobaczenia 4 czerwca o 13.45. Zbiórka przed szkołą.

Zaproszenie na Galę VII Dolnośląskiego Konkursu Dziennikarskiego „Współczesny Dolny Śląsk”

Organizatorzy VII Dolnośląskiego Konkursu Dziennikarskiego „Współczesny Dolny Śląsk” mają zaszczyt zaprosić Laureatów i ich Opiekunów na uroczystość wręczenia nagród.

Laureaci ze szkół podstawowych (wywiad i fotoreportaż):

1. Oliwia Bryś ze Szkoły Podstawowej nr 64 im. Władysława Broniewskiego we Wrocławiu; opiekun: pani Monika Czarniewska;
  2. Weronika Duda ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie; opiekun: pan Robert Piotrowski;
  3. Weronika Golańska ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie; opiekun: pani Sabina Krawiec;
  4. Nina Gradowska z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach; opiekun: pani Beata Szkarłat;
  5. Radosław Grzelczak ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Łużyckiej Brygady WOP w Gryfowie Śląskim; opiekun: pani Ewa Kasprzak,
  6. Emilia Kołodziej ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie; opiekun: pani Justyna Piotrowska;
  7. Mirella Świerczak, Kamila Woźniak, Maja Gut ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Oławie; opiekun: pani Sylwia Płochow;
  8. Urszula Walas ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Oławie; opiekun: pani Justyna Piotrowska;

Laureaci z gimnazjów (wywiad i fotoreportaż):

1. Piotr Chrzanowski z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie; opiekun: pani Jolanta Szewczyk;
  2. Filip Cybulak z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie, opiekun: pani Jolanta Szewczyk;
  3. Wiktoria Jończyk z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie; opiekun: pani Jolanta Szewczyk;
  4. Julia Kret z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie; opiekun: pani Jolanta Szewczyk;
  5. Martyna Maciejko z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Oławie; opiekun: pani Jolanta Szewczyk;
  6. .Izabela Ostrowska z Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Oławie; opiekun: pani Alicja Ring;
  7. Katarzyna Szkarłat z Gimnazjum nr 1 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Strzegomiu; opiekun: pani Iwona Krogel.

Zapraszamy Laureatów i Opiekunów 5 maja 2017 roku na godzinę 11.00 do czytelni Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej, ul Kolista 17  (budynek Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu).

Międzynarodwy Dzień Teatru w Teatrze Lalek

27 marca, odbyła się (po wcześniejszych eliminacjach) Gala Finałowa IX Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych "INEGRA". Organizatorzy wybrali termin nieprzypadkowo, w tym dniu bowiem  obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru.

Grupa Makuski wystąpiła na scenie Teatru Lalek razem z pięcioma wyróżnionymi grupami. Spektakle oceniali eksperci z PWST, którzy podzielili się wrażeniami. Nasz spektakl "Zagubione, znalezione" bardzo się podobał. Mocne strony naszego przedstawienia  to:  temat, konsekwencja i spójność, muzyka na żywo  oraz  talenty aktorek, szczególnie Moniki Padewskiej.

Gala Finałowa nie miała charakteru konkursu, wszytkie grupy zostały nagrodzone.

Wspaniały sukces drużyny GRATKA

Od 16 do 19 marca w Hali Stulecia odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Kreatywności Destination Imagination. W tym roku wzięły w niej udział trzy drużyny z naszej szkoły.

Spektakularny sukces odniosła Gratka, czyli: z 2b -  Marta Dzwonkowska, Agata Sobańska,  Piotr Kryza, Daniel Żymek oraz z 2e - Weronika Jakubek, Patrycja Gołka.

Drużyna zdobyła Nagrodę Oświecenia oraz I miejsce za Wyzwanie Zasięg. Obie nagrody upoważnaiją do reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w USA.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Kolejny sukces Moniki Padewskiej z 3b

18 marca 2017 r. w Klubie Anima odbył się VI Konkurs Recytatorski "Dusza mówi, dusza śpiewa" adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich.

Monika Padeska zdobyła I miejsce.

Gratulujemy!

Drogi Rodzicu!

Informujemy, że w związku z wdrażaniem reformy oświaty podjęta została decyzja o utworzeniu Szkoły Podstawowej nr 33, która funkcjonować  będzie od 01.09.2017 r. w budynku Gimnazjum nr 7 im. Tradycji Herbu Wrocławia przy ulicy Kolistej 17.

awaria telefonów

Informuję, że w dniu dzisiejszym wystąpiła awaria telefonii miejskiej. Awaria została zgłoszona do usunięcia.

W związku z powyższym telefon Gimnazjum nr 7 nie działa prawidłowo.

Teatralny sukces podczas Wrocławskieo Przeglądu Teatrów Szkolnych INTEGRA

Gratulujemy wspaniałego sukcesu wspaniałym dziewczynom z 3b, czyli:

Oliwii Antosz, Paulinie Brykarz, Natalii Bugaj, Julce Śliwie, Małgorzacie Janikowskiej, Aleksandrze Lei, Małgorzacie Maciuszek, Monice Padewskiej, Aleksandrze Sabadach i Klaudii Staśkiwicz

oraz towarzyszącym im wspaniałym muzykom, czyli:

Agacie Sobańskiej (skrzypce) i Oliverowi Kodurowi (pianino) z 2b.

Spektakl Zagubione, znalezione... został nagrodzony gromkimi oklaskami, ale przede wszystkim przez jury!

Grupa teatralna MAKUSKI (!pomysł artystek) zakwalifikowała się do finału IX Wrocławskiego Przeglądu Teatrów Szkolnych INTEGRA i wystąpi na scenie Teatru Lalek podczas Gali Finałowej.

Jesteś tu: Start