Archiwalna strona
wrocławskiego

Gimnazjum nr 7

Tak, wiemy że ta szkoła już nie istnieje. Ale jeśli jesteś jej absolwentem lub absolwentką i wspominasz te czasy z sentymentem, to może zrób jedną szaloną rzecz i...

O Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu

Budynek szkoły powstał w latach 1987 – 1989. Do roku 1999 mieściła się tu Szkoła Podstawowa nr 33, przekształcona w wyniku reformy w Gimnazjum nr 7. W marcu 2002 r. szkoła przyjęła imię Tradycji Herbu Wrocławia. W grudniu 2003 w wyniku referendum wprowadzono ustrój Rzeczpospolitej Szkolnej i nawiązano bliższą współpracę z Radą Miejską (coroczne posiedzenia w Ratuszu). W styczniu 2004 pojawiły się pierwsze partie szkolne – z których większość funkcjonuje po dzień dzisiejszy (Zdrowa Siódemka, Partia Niezależnych Pisarzy i Poetów, Partia Historyczna, Partia Cheerleadersko – Taneczna). W tym samym roku szkoła przystąpiła do Dolnośląskiej sieci szkół wspierających uzdolnienia. W kolejnych latach nawiązała współpracę m.in. ze szkołami w Niemczech, Teatrem Arka, kołem kombatanckim 27 DP AK, grupami rekonstrukcyjnymi oraz Fundacją Mam Marzenie. W 2005 r. Uczniowie po raz pierwszy przyznali nagrody najlepszym Nauczycielom („Belfry") , w 2006 roku wprowadzono funkcję Negocjatorów klasowych a w 2007 r. szkoła uzyskała tytuł Szkoły Przyjaznej Uczniom. Od 6 lat w szkole działa Szkolna Grupa Pierwszej Pomocy, od 4 lat radiowęzeł, od 2 szkolna telewizja. Od 3 lat szkoła uczestniczy w projekcie dolnośląskiej e-szkoły.

Rzeczpospolita szkolna

Od stycznia 2004 roku w naszym gimnazjum funkcjonuje Rzeczpospolita Szkolna, która zastąpiła Samorząd Uczniowski. Przeprowadzone wśród uczniów, nauczycieli i pracowników wybory pokazały powszechną akceptację całej społeczności szkolnej. Co roku uroczyste rozpoczęcie odbywa się w Sali Sesyjnej Rady Miejskiej w Ratuszu przy udziale Przewodniczącego Rady Miejskiej Wrocławia. Główną ideą tworzenia ustroju Rzeczpospolitej Szkolnej było przybliżenie młodzieży zasad panujących w świecie „dorosłej" polityki i tak wszelkie urzędy i prawa funkcjonujące u nas w szkole mają „dorosłe" odpowiedniki. Istnieje Prezydent – p. Dyrektor, Senat – wszyscy dorośli pracownicy szkoły, Sejm – uczniowie. Trójki klasowe wchodzą w skład Sejmu Uczniowskiego, któremu przewodniczy Marszałek Sejmu (uczeń). Uczniowie mają prawo organizować własne partie – których przedstawiciele wchodzą do Sejmu. Na czele Rzeczpospolitej Szkolnej stoi Premier (uczeń - wybierany przez uczniów), któremu podlega cały rząd (uczniowie). Jak widać w naszej szkole uczniowie posiadają bardzo szerokie uprawnienia - jesteśmy jedyną szkołą w Polsce o takim ustroju mamy tylko nadzieję.

Card image cap
STOP Dopalaczom!
Card image cap
Portal Się Myśli
Card image cap
Odkrywcy talentów
Card image cap
Zmiany jakościowe

Lokalizacja i kontakt

Gimnazjum nr 7 mieściło się przy ul. Kolista 17, Wrocław. Kod pocztowy to 54-151.

Hymn Gimnazjum nr 7

Tekst: Pani mgr Jadwiga Stawarczyk Muzyka: Pani mgr Iwona Kuriata

Hymn

1. My uczniowie siódmego Gimnazjum do radości powód dziś mamy w naszym godle śląski orzeł tak tradycji hołd nasz składamy.

ref. Biały lew niech nam doda odwagi, cnót wszelakich okażmy się wzorem, Jana przykładem dążmy ku sławie my młodzi civitatis vratislavie.

2. Gród nasz piękny, nad Odrą, założył Wratysław co w herbie go mamy dziś dumni z naszego Gimnazjum zawsze wierni tradycji trwamy.

ref. Biały lew niech nam doda odwagi, cnót wszelakich okażmy się wzorem, Jana przykładem dążmy ku sławie my młodzi civitatis vratislavie.

Napisz do nas

strona jest w budowie! Jeśli chcesz pomóc w jej tworzeniu, to skontaktuj się z nami

Gimnazjum nr 7

Wrocław

Strona archiwalna