im. Tradycji Herbu Wrocławia

Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu im. Tradycji Herbu Wrocławia

Warsztaty poetyckie

W czytelni Filii nr 16 Miejskiej Biblioteki Publicznej 29 stycznia 2016 r. odbyły się warsztaty poetyckie przygotowane i przeprowadzone przez grupę Gratka. W zabawach lirycznych uczestniczyły pięcioosobowe drużyny z klas pierwszych.

Zadaniem uczniów bylo między innymi stworzenie zabawnych i refleksyjnych wierszy.

Za pomysły i zaangażowanie dziękują członkowie drużyny Gratka.

Pierwsza poetycka przerwa

29 stycznia w czasie długiej przerwy drużyna Gratka, która przygotowuje się do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI, zaprosiła uczniów naszej szkoły do lirycznych refleksji i poetyckich zabaw. Wydarzeniu towarzyszyli szkolni artyści, którzy piosenką i muzyką pomogli stworzyć liryczny nastrój.

Gratka dziękuje Monice Padewskiej (śpiew), Jankowi Krowickiemu (gitara) i Oliverowi Kodurowi (pianino).

Liryczne spotkanie w Kąciku Poetyckim powtórzymy po feriach.

Zapraszają do udziału w kolejnych wydarzeniach członkowie drużyny Gratka, czyli: Tosia Pawelec, Ola Mokrzan, Agata Sobańśka, Julka Zielińska i Gosia Janikowska.

Sukces Dominika Ortyla z 3c

Dominik Ortyl, finalista XV Dolnośląskiego Konkursu Historycznego z elementami WOS, zakwalifikował się do etapu ustnego.

Gratulujemy i życzymy tytułu Laureata. Trzymamy kciuki!

Kiermasz bożonarodzeniowy - podziękowanie

Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy19 grudnia 2015 roku przygotowali, przeprowadzili i wsparli naszą akcję charytatywną podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Zebrane fundusze wpłynęły na konto Fundacji na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Wspaniały sukces szkolnego chóru

18 grudnia w Gimnazjum nr 13 we Wrocławiu odbył się po raz szósty Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Kolędujmy Małemu”, w którym chór z naszego gimnazjum zajął  I miejsce za wykonanie kolędy „Gdy śliczna Panna…”

Gratulujemy chórzystom i pani Iwonie Kuriacie-Leśniak wspaniałego sukcesu!

Taki werdykt wydało jury w składzie: Katarzyna Zawadzka (przedstawicielka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego), Jakub Zawadzki (student Akademii Muzycznej) oraz Dagmara Grabek (przedstawicielka Rady Rodziców G13)

Gratulacje dla Julii Dolnej

Julia Dolna 3 f zdobyła I miejsce w Międzyszkolnym  Konkursie Matematycznym Origami w kategorii moduł chiński.

Gratulujemy Julii kolejnego sukcesu!

Zaproszenie na Kiermasz Świąteczny

Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak Noc Bożego Narodzenia rozjaśniona światłem wewnętrznym ...

Społeczność szkolna Gimnazjum nr 7

zaprasza

Rodziców uczniów, Absolwentów oraz Przyjaciół G7

na

Kiermasz Bożonarodzeniowy

Spotykamy się w sobotę 19.12.2015 o godzinie 16.00.

W PROGRAMIE:

1. „Uwierz w magię świąt” – spotkanie z poezją i kolędą o godz. 16.00 w auli.
  2. Spektakl „Opowieść wigilijna” – godz. 17.00 w bibliotece.
  3. Kawiarenka.
  4. Stoiska kiermaszowe.
  5. Loteria fantowa.

Spotkanie absolwentów - gabinet 27.

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony  na leczenie chłopca cierpiącego na chorobę nowotworową .

Gratulacje dla Magdy Kurczewskiej

11 grudnia odbył się XI Przegląd Twórczości Zakazanej w PRL-u. Patronat artystyczny nad konkursem objęła Fundacja Teatru Muzycznego Capitol. Naszą szkołę reprezentowali:

1. Magda Kurczewska z 3c (recytacja),

2. Monika Padewska z 2b (śpiew), której z gitarą towarzyszył Janek Krowicki z 3c.

Konkurs był na bardzo wysokim poziomie, uczestniczyło w nim wielu wokalistów i recytatorów, dlatego szczególne brawa należą się nagrodzonym.

Wśród zwycięzców znalazła się Magda Kurczewska, która za interpretację wiersza Kazimierza Wierzyńskiego "Do towarzysza Wiesława"  otrzymała I miejsce

Gratulujemy Magdzie i dziękujemy całej trójce za wspaniałe reprezentowanie Gimnazjum nr 7 w XI Przeglądzie Twórczości Zakazanej w PRL-u.

Gratulacje dla Dominika Ortyla

Dominik Ortyl z 3c zakwalifikował się do finału z historii konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu i trzymamy kciuki za tytuł Laureata!

Jesteś tu: Start