Szkoła Podstawowa nr 33

we Wrocławiu

  • Full Screen
  • Wide Screen
  • Narrow Screen
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Szkoła Podstawowa nr 33 we Wrocławiu

Gratka w Pekinie

Email Drukuj PDF

Drużyna Gratka, która podczas ubiegłorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności zdobyła I miejsce i Nagrodę Oświecenia, wzięła udział w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności DI 2017 w Pekinie.

Chińską przygodę Gratka rozpoczęła od zwiedzania Pekinu. Uczniowie wędrowali ścieżkami historycznych dzielnic, między innymi Zakazanego Miasta i Hutongu, jeździli rykszami, podziwiali Świątynię Nieba, Mur Chiński oraz smakowali chińskie potrawy.

Podczas Olimpiady drużyna przygotowywała Wyzwanie Ekstremalne

, czyli skonstruowała inteligentną maszynę, której zadaniem byłaby pomoc w rozwiązaniu problemu w wybranym regionie świata. Tworzenie maszyny było prawdziwym wyzwaniem dla kreatywności. Wyszło wspaniale. Działanie urządzenia drużyna musiała przestawić w formie teatralnej po angielsku. 

Wyprawa do Chin w dniach od 27 listopada do 4 grudnia była wspaniałą przygodą, którą zawdzięczamy sponsorom, w tym przede wszystkim Fundacji PZU.

Znalezione obrazy dla zapytania pzu fundacja

Koncert charytatywny Gest Życzliwości

Email Drukuj PDF

17 listopada w Klubie Anima odbył się koncert charytatywny „Gest Życzliwości”, podczas którego uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na spełnienie marzenia dziecka cierpiącego na chorobę nowotworową.

Koncert przygotowała drużyna Gratka, która, w nieco zmienionym składzie, po raz kolejny bierze udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności DI.

W tym roku wystąpili nie tylko gimnazjaliści, ale również najmłodsi uczniowie SP33. Widzowie obejrzeli muzyczny spektakl „Jesienna melancholia”, który wzbogaciły występy solistów – Moniki Padewskiej (absolwentki Gimnazjum nr 7) i Jakuba Chomy. Tradycyjnie goście mogli też wspomóc akcję, kupując aniołki.

Wydarzeniu towarzyszyli wolontariusze Fundacji Mam Marzenie.

Dziękujemy za

Więcej…

Święto Niepodległości w SP33

Email Drukuj PDF

99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości za nami. Samorząd ocenił wystrój klas, a najmłodsi uczniowie przygotowali niespodziankę. Klasy 1a i 1b w czasie przerwy zaprosiły gimnazjalistów i nauczycieli do wspólnego śpiewania pieśni narodowych. Wspaniałe wykonania nagrodzone zostało gromkimi brawami.

Gratulujemy pierwszoklasistom talentu i dziękujemy!

 

Pekin w „zasięgu” drużyny Gratka

Email Drukuj PDF

Drużyna Gratka, która w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Kreatywności zajęła I miejsce i zdobyła Nagrodę Oświecenia za Wyzwanie Społeczne (projekt ZASIĘG), przygotowuje się do udziału w Azjatyckiej Olimpiadzie Kreatywności DI 2017.

Wyjazd do Pekinu zrealizujemy dzięki aktywności członków drużyny, władzom Miasta Wrocławia, ale przede wszystkim pomocy Fundacji PZU, której wsparcie w wysokości 20 tysięcy umożliwiło zakup biletów lotniczych.

Dziękujemy sponsorom, a za Gratkę, wyruszającą do Pekinu 27 listopada, trzymamy kciuki.

Znalezione obrazy dla zapytania fundacja pzu

Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawoej nr 33

Email Drukuj PDF

13 października odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość – PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW na UCZNIÓW SP nr 33.

Na stację Szkoła Podstawowa nr 33 zajechały „pociągi” z najmłodszymi adeptami nauki z klas 1a i 1b. Po wykonaniu kilku zadań, w tym rozwiązaniu zagadek dotyczących życia szkolnego, pierwszoklasiści udowodnili, że szkolne zasady nie są już dla nich tajemnicą a nauka trudnością.

Spotkanie było również wyznaniem dla rodziców, którzy przygotowane dla nich zadania wykonali śpiewająco.

Pociąg ze stacji Szkoła Podstawowa nr 33 wyjechał wzbogacony o kilka wagoników. Odjazd poprzedziło uroczyste ślubowanie uczniów i rodziców.

Wydarzenie pomogali przygotować gimnazjaliści, którym dziękujemy za poświęcony czas i czuwanie nad sprawnym przebiegiem uroczystości.

 

 

Gratulacje dla Martyny Obodyńskiej z 2c

Email Drukuj PDF

"Mag słowa" to ogólnopolski konkurs poświęcony twórczości Tadeusza Różewicza. W tym roku w kategorii recytacja wzięło udział pięcioro gimnazjalistów: Jakub Godlewski z 3b, Oliwia Sikorska z 2a oraz Magda Mich, Julia Włodarczyk i Martyna Obodyńska z 2c.  Wszyscy recytowali wspaniale.

W gronie laureatów znalazła się Martna Obodyńska. Jest to z pewnością wspaniałe osiągnięcie, ponieważ w konkursie uczestniczyło 60 recytatorów.

Gratulujemy talentu i wrażliwości wszystkim, a Martynie sukcesu!

Europejski Dzień Języków Obcych

Email Drukuj PDF

28 września z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych gimnazjaliści zrobili niespodziankę pierwszoklasistom. W czasie przerw uczniowie z klas 3b, 3c i 3e zaprosili swoich najmłodszych kolegów do zabaw i quizów.  Przygotowali też krótką inscenizację.

Za wspaniałe pomysły i poświęcony czas dziękują uczniowie z klasy 1a i 1b oraz Pani Magda Bielawna, nauczycielka języka angielskiego.

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI

Email Drukuj PDF

ZEBRANIA I KONSULTACJE Z RODZICAMI
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

godz. 17:30

14.09. 2017 r.  -  ZEBRANIA

12.10.2017 r. - KONSULTACJE

16.11.2017 r. -  ZEBRANIA

07.12.2017 r. -  KONSULTACJE

11.01.2018 r. -  ZEBRANIA

15.03.2018 r. - ZEBRANIA

19.04.2018 r. -  KONSULTACJE

10.05.2018 r. -  ZEBRANIA

 

Psycholog szkolny

Email Drukuj PDF

Psycholog szkolny - Pani Adrianna Bzymek przyjmuje uczniów i rodziców w gabinecie nr 33 (parter):

  • w poniedziałki w godzinach od 15:00 do 18:00
  • w środy w godzinach od 10:45 do 12:45

Strona 1 z 49

Jesteś tu: Start